Консультації для батьків

Консультація для батьків «Готуйте дитину до школи»

Кожна сім'я, відправляючи дитину в школу, щиро бажає, щоб дитина добре вчилася, була старанною і організованою. Але одних бажань недостатньо. До цього треба готувати дитину задовго до вступу у школу і проводити цю роботу систематично, проявляючи терпіння і наполегливість.У підготовці до школи велике значення має сполучення знань дітей про навколишнє життя. Це знання про нашу країну (як вона називається, яке місто є столицею), як називається місто, де ми живемо, що є прекрасного в ньому, де працюють дорослі, про свої вулиці (адресу), про сім'ю, про школу, де дитина буде вчитися, про правила вуличного руху та інше.

У дитини 6-7 років повинен бути вже накопичений досвід спостереження за явищами природи. На прогулянках, екскурсіях, працею по догляду за рослинами, домашніми тваринами діти отримають ясні уявлення про користь домашніх тварин, дерева, трави, квіти і птахів. Вчіть спостерігати і порівнювати, відчувати красу природи, наприклад, як виглядає берізка влітку і восени, чим відрізняється від сосни ялина, береза від тополі і т.д. Знання про природу, події навколишнього життя є гарною підмогою в навчанні.

Важливо заохочувати дитячу допитливість: докладно відповідати на дитячі «чому?» «навіщо?» Іноді батьки не вдумавшись в суть дитячого питання, відмахуються від нього «не заважай, мені ніколи». Такими відповідями вони гасять дитячу допитливість. По можливості треба відповідати на дитячі запитання правильно. Самим ставити запитання дітям, які потребують роздуму «чому так думаєш», «як ти дізнався» і т.д. Важливою передумовою успішного навчання в школі є розвиток усного мовлення. Важливо, щоб до вступу у 1 клас дитина вимовляла всі звуки в словах, тому неправильна мова може з'явитися серйозною перешкодою у виробленні навичок грамотного письма.           Добре, якщо до вступу в школу дитина навчиться зв'язно розповідати казку, вірш. До приходу в школу дитина повинна знати на пам'ять 10-12 невеликих віршів, кілька загадок, прислів'їв, приказок. До школи необхідно розвивати мислення дитини, кмітливість. Організуйте вдома з дітьми заняття. Упражняйте їх в рахунку конкретних предметів (кубиків, паличок, горіхів та ін) в межах 10-20, в усному прямому і зворотному рахунку в межах першого десятка; навчайте розв'язувати прості задачі, краще на наочному, конкретному матеріалі. В ході ігор, діти можуть спостерігати, що одні предмети більші, довші, інші менші, коротші, знаходяться ближче, далі, ліворуч, праворуч. Треба частіше звертати на це увагу. Відомо, що найважче діти оволодівають письмом. Підготовці до письма допоможуть різноманітні ручні заняття: дитина може малювати, ліпити з глини та пластиліну; штриховані малюнки, вирізати з паперу, виготовляти іграшки з картону, дерева, кори, шишок. При заняттях за столом дуже важливо стежити за позою дитини: ноги стійко стоять на підлозі, поперек спирається на спинку стільця, лікті лежать на столі. До 5-6 років у дітей виникає бажання познайомитися з літерами, складати склади, читати.

Дитина буде встигати в школі і добре себе почувати, якщо у нього вихована охайність, дисципліна, навички самообслуговування, повага до вчителя і товаришів.

Пам'ятайте, що підготовка до школи вирішується протягом усього дошкільного віку,

а не одним роком.