Ми атестуємося

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою  визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія,  педагогічне  звання.

З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, зростання їх  професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи у  закладі дошкільної освіти щорічно проводиться атестація педагогічних  працівників.

Відкритість і гласність перебігу атестації у  закладі дошкільної освіти сприяє створенню товариських стосунків у педагогічному колективі та є потужним мотивом фахового й особистісного зростання кожного педагогічного працівника.

Атестація педагогічного персоналу - складова кадрового менеджменту. Отже робота з кадрами - один із напрямів діяльності вихователя-методиста закладу дошкільної освіти. І саме вихователь-методист  підтримує прагнення педагогів до професійного зростання, допомагає кожному з них реалізовувати на практиці наукові надбання, інноваційні технології, розкриває фахові здібності.

ПРИСВОЄННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ КАТЕГОРІЙ

За результатами атестації педагогічним працівникам присвоюються кваліфікаційні категорії: "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст вищої категорії".

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст" присвоюється педагогічним працівникам з повною вищою освітою, які раніше не атестувалися й діяльність яких характеризується: здатністю забезпечувати засвоєння учнями, студентами, курсантами, слухачами, вихованцями (далі - учні) навчальних програм; знанням основ педагогіки, психології, дитячої та вікової фізіології; знанням теоретичних основ та сучасних досягнень науки з предмета, який вони викладають; використанням інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових освітніх ресурсів у навчально-виховному процесі; вмінням вирішувати педагогічні проблеми; вмінням установлювати контакт з учнями (вихованцями), батьками, колегами по роботі; додержанням педагогічної етики, моралі.

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст другої категорії" присвоюється педагогічним працівникам, які відповідають вимогам, встановленим до працівників з кваліфікаційною категорією "спеціаліст", та які постійно вдосконалюють свій професійний рівень; використовують диференційований та індивідуальний підхід до учнів; володіють сучасними освітніми технологіями, методичними прийомами, педагогічними засобами, різними формами позаурочної роботи та їх якісним застосуванням; застосовують інноваційні технології у навчально-виховному процесі; знають основні нормативно-правові акти у галузі освіти; користуються авторитетом серед колег, учнів та їх батьків.

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст першої категорії" присвоюється педагогічним працівникам, які відповідають вимогам, встановленим до працівників з кваліфікаційною категорією "спеціаліст другої категорії", та які використовують методи компетентно орієнтованого підходу до організації навчального процесу; володіють технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів; впроваджують передовий педагогічний досвід; формують навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці; уміють лаконічно, образно і виразно подати матеріал; вміють аргументувати свою позицію та володіють ораторським мистецтвом.

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії" присвоюється працівникам, які відповідають вимогам, встановленим до працівників з кваліфікаційною категорією "спеціаліст першої категорії", та які володіють інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовують та поширюють у професійному середовищі; володіють широким спектром стратегій навчання; вміють продукувати оригінальні, інноваційні ідеї; застосовують нестандартні форми проведення уроку; активно впроваджують форми та методи організації навчально-виховного процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів; вносять пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

про результати засідання атестаційної комісії I рівня

КЗ «Радушненський комбінований заклад дошкільної

(ясла-садок) «Ромашка» від 22.03 2023 р.

ПІБ

Заклад освіти, посада

Рішення комісії

Результати

голосування

за

проти

утрималося

Дейнеко Тетяна Миколаївна

КЗ «Радушненський комбінований заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка»,

вихователь-методист

Відповідає займаній посаді.  Порушити клопотання перед атестаційною комісією II рівня про присвоєння педагогічного звання «старший вихователь»

ГерасименкоАльона Сергіївна

КЗ «Радушненський комбінований заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка», вихователь

Відповідає займаній посаді. Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»

Горбатенко Олена Олександрівна

КЗ  «Радушненський комбінований заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ромашка»,

вчитель-логопед

Відповідає займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії»

про результати засідання атестаційної комісії I рівня

КЗ «Радушненський комбінований дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Ромашка» від 22.03.2022 р.

ПІБ

Заклад освіти, посада

Рішення комісії

Результати